| Backlight | Yes |
| Backlight type | LED |
| Keyboard style | Straight |
| Product colour | Black |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Wrist rest | No |
| Cable length | 1.5 m |
| Bluetooth version | 5.2 |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Device interface | USB + RF Wireless + Bluetooth |
| Keyboard key profile | Low-profile |
| Keyboard key switch | Mechanical |
| Keyboard key switch technology | Cherry MX Low-Profile |
| Keyboard language | German |
| Keyboard layout | QWERTZ |
| Keyboard number of keys | 111 |
| Numeric keypad | Yes |
| Pointing device | No |
| Recommended usage | Universal |
| Windows keys | Yes |
| Mouse included | No |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 85 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 85 % |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 65 °C |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Receiver included | Yes |
| Receiver type | Nano receiver |
| Wireless receiver interface | USB Type-C |
| Power consumption | 500 mA |
| Power source type | Battery/USB |
| Rechargeable | Yes |
| Compliance certificates | CE/Federal Communications Commission (FCC)/RoHS/UKCA |
| Sustainability certificates | CE/Federal Communications Commission (FCC)/RoHS/UKCA |
| Brand Name | Cherry |
| Warranty | 1 |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 440 x 133 x 20 mm |
| Keyboard weight | 640 g |
Data sheet
Specific References
Reference: W128174383
Brand: Logitech
Reference: W128232534
Brand: Cherry
Reference: W127021155
Brand: HP
Reference: 920-008222
Brand: Logitech
Brand: HP
check_circle
check_circle