HP 4G LTE-Advanced Pro Cat19 WWAN, China, Business, -20 - 65 °C, -40 - 85 °C, Windows 10, Windows 11, 2.05" (52 mm)
| Internal | Yes |
| Country of origin | China |
| HP segment | Business |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 65 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Number of cartons per pallet layer | 20 pc(s) |
| Width | 2.05" (52 mm) |
| Depth | 1.18" (30 mm) |
| Height | 0.0906" (2.3 mm) |
| Weight | 0.247 oz (7 g) |
| Package width | 9.13" (232 mm) |
| Package depth | 5.83" (148 mm) |
| Package height | 0.394" (10 mm) |
| Package weight | 2.08 oz (59 g) |
| Pallet weight | 308.2 lbs (139.8 kg) |
| Number of cartons per pallet | 100 pc(s) |
| Connectivity technology | Wireless |
| Compatible operating systems | Windows 10; Windows 11 |
| Interface | WWAN |
| Compatibility | HP EliteBook X G1i 14 inch Notebook Next Gen AI PC; HP EliteBook X Flip G1i 14 inch Notebook Next Gen AI PC; HP EliteBook 8 G1i 13 inch Notebook AI PC; HP EliteBook 8 G1i 14 inch Notebook AI PC; HP EliteBook 8 G1i 16 inch Notebook AI PC;HP EliteBook 8 Flip G1i 13 inch Notebook AI PC; HP ZBook 8 G1i 14 inch Mobile Workstation PC;HP ZBook 8 G1i 16 inch Mobile Workstation PC;HP EliteBook 8 G1a 13 inch Notebook AI PC;HP EliteBook 8 G1a 14 inch Notebook AI PC; HP EliteBook 8 G1a 16 inch Notebook AI PC; HP EliteBook 8 G1a 13 inch Notebook Next Gen AI PC; HP EliteBook 8 G1a 14 inch Notebook Next Gen AI PC; HP EliteBook 8 G1a 16 inch Notebook Next Gen AI PC ;HP ZBook 8 G1ah 14 inch Mobile Workstation PC; HP ZBook 8 G1ak 14 inch Mobile Workstation PC; HP ZBook 8 G1as 14 inch Mobile Workstation PC; HP EliteBook 8 G1i 14 inch Notebook Next Gen AI PC; HP EliteBook 8 G1i 16 inch Notebook Next Gen AI PC |
| Pallet weight (imperial) | 308.2 lbs |
| UNSPSC-code | 43201409 |
Data sheet
Specific References
Brand: MicroConnect
Reference: SAT32M225
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
HP 4G LTE-Advanced Pro Cat19 WWAN, China, Business, -20 - 65 °C, -40 - 85 °C, Windows 10, Windows 11, 2.05" (52 mm)
check_circle
check_circle