Lanview MO-EX-QSFP-4X10G-AOC5M, 196.9" (5 m), QSFP+, SFP+
| Cable length | 196.9" (5 m) |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Orange |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Brand compatibility | Extreme Networks |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 1.41 oz (40 g) |
| Package weight | 1.76 oz (50 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: DEM-CB200S28
Brand: Lanview
Reference: ENT-SFP28-25G-AOC-5M
Brand: Lanview
Reference: ARU-QSFP-4SFP10G-CU2M
Brand: Lanview
Reference: BR-SFP-H10G-DAC-CU2M
Brand: Lanview
Reference: CAB-SFP-SFP-3M
Brand: Lanview
Reference: XG-SFP-AOC1M
Brand: Lanview
Reference: ENT-QSFP-100G-AOC-7M
Brand: Lanview
Reference: HU-QSFP-4SFP10G-CU1M
Brand: Lanview
Reference: ENT-SFP-H10G-DAC-CU2.5M
Brand: Lanview
Reference: JNP-QSFP-4X10G-AOC1M
Brand: Lanview
Brand: Black Box
Reference: QSFP-100G-CU1M
Brand: Lanview
Lanview MO-EX-QSFP-4X10G-AOC5M, 196.9" (5 m), QSFP+, SFP+
check_circle
check_circle