| Battery operated | Yes |
| Continuous audio playback time | 70 h |
| Driver type | TriForce |
| Driver unit | 4 cm |
| Ear coupling | Circumaural |
| Headphone sensitivity | 98 dB |
| Impedance | 32 Ω |
| Noise canceling | No |
| Microphone frequency | 100 - 10000 Hz |
| Microphone input impedance | -42 Ω |
| Microphone type | Boom |
| AC adapter included | No |
| Backlight | Yes |
| Control type | Buttons/Rotary |
| Control unit type | On-ear control unit |
| Headset type | Binaural |
| Market segment | Consumer |
| Operating keys | Mute |
| Product colour | White |
| Product type | Headset |
| Recommended usage | Gaming |
| Volume control | Rotary |
| Wearing style | Head-band |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| USB connectivity | Yes |
| USB connector | USB Type-A |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Brand Name | Razer |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 844062
Brand: Jabra
Brand: Veho
Brand: eSTUFF
Brand: Veho
Reference: W129173637
Brand: Bose
Reference: W128607996
Brand: Bose
Brand: Panasonic
check_circle
check_circle