Microconnect ECO-MC-HDM19195V2.0, 196.9" (5 m), HDMI Type A (Standard), HDMI Type A (Standard), Black
| Cable length | 196.9" (5 m) |
| Connector 1 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector 2 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Black |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| HDMI version | 2.0 |
| Supported graphics resolutions | 4096 x 2160 |
| HDCP | Yes |
| HDCP version | 2.2 |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Cable jacket material | Recycled Polyvinyl Chloride (rPVC) |
| Weight | 1.09 oz (31 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 1.13 oz (32 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: HDMI-1070D, HDMI-1050X, IC-9110G, HDM191910V2.0, AK-330107-100-S
Brand: Microconnect
Brand: Cisco
Reference: HDMI-1060D-FLEX, HDMI-1060D, HDM19197.5V2.0
Brand: Microconnect
Reference: HDMI-1056
Brand: MicroConnect
Brand: Aten
Brand: MicroConnect
Reference: HU-05, HDM19190.5V2.1
Brand: MicroConnect
Reference: AK-330106-030-S
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Reference: HDM19195V2.1, AK-330124-050-S
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Microconnect ECO-MC-HDM19195V2.0, 196.9" (5 m), HDMI Type A (Standard), HDMI Type A (Standard), Black
check_circle
check_circle