Microconnect ECO-MC-HDM19193V2.0, 118.1" (3 m), HDMI Type A (Standard), HDMI Type A (Standard), Black
| Cable length | 118.1" (3 m) |
| Connector 1 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector 2 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Black |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| HDMI version | 2.0 |
| Supported graphics resolutions | 4096 x 2160 |
| HDCP | Yes |
| HDCP version | 2.2 |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Cable jacket material | Recycled Polyvinyl Chloride (rPVC) |
| Weight | 6.88 oz (195 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 7.05 oz (200 g) |
Data sheet
Specific References
Brand: Aten
Brand: Aten
Reference: HDMI-930
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Reference: IC-9105G, IC-31886, HDM19195V2.0, AK-330107-050-S, AK-330114-050
Brand: MicroConnect
Reference: HU-10, HDM19191V2.1, 509-13, AK-330124-010-S
Brand: MicroConnect
Reference: HU-05, HDM19190.5V2.1
Brand: MicroConnect
Reference: HDM1919C2, VMC-15MHD, HTC-100
Brand: MicroConnect
Reference: UACC-CABLE-UHS-2M
Brand: Ubiquiti
Brand: MicroConnect
Reference: HDM19191.5V2.1
Brand: MicroConnect
Microconnect ECO-MC-HDM19193V2.0, 118.1" (3 m), HDMI Type A (Standard), HDMI Type A (Standard), Black
check_circle
check_circle