Microconnect HDM19193V2.0C, 118.1" (3 m), HDMI Type A (Standard), HDMI Type C (Mini), 4096 x 2160 pixels, 3D, Black
| Cable length | 118.1" (3 m) |
| Connector 1 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector 2 | HDMI Type C (Mini) |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Black |
| Connector contacts plating | Gold |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| HDMI version | 2.0 |
| 3D | Yes |
| Supported graphics resolutions | 4096 x 2160 |
| Supported video modes | 2160p |
| Audio Return Channel (ARC) | Yes |
| HDCP | Yes |
| HDCP version | 2.2 |
| Data transfer rate | 18 Gbit/s |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Maximum resolution | 4096 x 2160 pixels |
| Plug and Play | Yes |
| Certification | CEC |
| Weight | 4.94 oz (140 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 10.6" (270 mm) |
| Package depth | 8.23" (209 mm) |
| Package height | 1.57" (40 mm) |
| Package weight | 5.29 oz (150 g) |
| Quantity | 1 |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Data sheet
Specific References
Brand: Aten
Brand: Techly
Reference: HDMI-1091-K, HDMI-1091
Brand: MicroConnect
Reference: HDM191940V14764180
Brand: Digitus
Brand: MicroConnect
Reference: 2UX03AA#ABB, AK-330107-010-S, HDM19191V2.0
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Brand: Aten
Reference: IC-9110G, HDM191910V2.0, AK-330107-100-S
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Microconnect HDM19193V2.0C, 118.1" (3 m), HDMI Type A (Standard), HDMI Type C (Mini), 4096 x 2160 pixels, 3D, Black
check_circle
check_circle