Microconnect PC1376, 118.1" (3 m), C19 coupler, C20 coupler, H05VV-F, 250 V, 10 A
| Product color | Blue |
| Cable length | 118.1" (3 m) |
| Connector 1 | C19 coupler |
| Connector 2 | C20 coupler |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Conductor material | Copper |
| Cable type | H05VV-F |
| Core size | 1.5 mm² |
| Input voltage | 250 V |
| Input current | 10 A |
| Maximum current | 16 A |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight | 14.1 oz (400 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 17.6 oz (500 g) |
| Country of origin | China |
Data sheet
Specific References
Reference: 91015003, IC-SFC14M-01, TC24NC
Brand: MicroConnect
Reference: DEL-112U, DEL-112E
Brand: MicroConnect
Reference: 734630-001
Brand: CoreParts
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Reference: DEL-109LV
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Reference: 838477
Brand: HP
Microconnect PC1376, 118.1" (3 m), C19 coupler, C20 coupler, H05VV-F, 250 V, 10 A
check_circle
check_circle