| Cable length | 5 m |
| Cable type | H05-VV-F3G |
| Conductor material | Copper |
| Connector 1 | Swiss Power Type J |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 | C13 coupler |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 2 gender | Female |
| Core size | 1 mm² |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Number of cable cores | 3 |
| Product colour | Black |
| RoHS compliance | Yes |
| Input current | 10 A |
| Input voltage | 250 V |
| Maximum current | 10 A |
| Brand Name | MicroConnect |
| Warranty | 25 |
Data sheet
Specific References
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Reference: 837636
Brand: HP
Reference: AK-440107-018-S
Brand: MicroConnect
Reference: DEL-116B
Brand: MicroConnect
Reference: AK5025
Brand: MicroConnect
check_circle
check_circle