| Product color | Black |
| Connector 1 gender | Female |
| Connector 2 gender | Male |
| Cable length | 118.1" (3 m) |
| Connector 1 | C13 coupler |
| Connector 2 | C14 coupler |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Cable type | H05VV-F3G |
| Number of conductors | 3 |
| Conductor cross section | 1 mm² |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 70 °C |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Polybag |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Data sheet
Specific References
Reference: USB-C TO 5.5_2.5MM ADAPTER
Brand: CoreParts
Brand: MicroConnect
Reference: 2790140
Brand: APC
Reference: DEL-109D
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Reference: 41R3184, AK-440106-018-S
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Reference: 6003-0940, AK-440109-018-S, PXT101EUR, KALTKABEL
Brand: MicroConnect
Lindy 30332, 118.1" (3 m), C13 coupler, C14 coupler, H05VV-F3G
check_circle
check_circle