| Cable length | 2 m |
| Connector 1 | mini DisplayPort |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 | DisplayPort |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector gender | Male/Male |
| Data transfer rate | 21.6 Gbit/s |
| DisplayPort version | 1.2 |
| HDCP | Yes |
| HDCP version | 1.3 |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Maximum resolution | 4096 x 2160 pixels |
| Product colour | Black |
| Weight | 83 g |
| Brand Name | Lenovo |
| Warranty | 6 Month(s) |
Data sheet
Specific References
Brand: MicroConnect
Reference: DP8K-1015, DP-MMG-150V1.4
Brand: MicroConnect
Reference: DP-1010D, DP-1010, AK-340100-010-S, DP-MMG-100
Brand: MicroConnect
Reference: AK-330125-150-S
Brand: MicroConnect
Reference: DP-4150, DP-MMG-1500, AK-340105-150-S
Brand: MicroConnect
Brand: Microconnect
Reference: DP-1010D, DP-1010, AK-340100-010-S, DP-MMG-100
Brand: MicroConnect
Reference: DP-4100, AK-340100-100-S, DP-MMG-1000
Brand: MicroConnect
check_circle
check_circle