Reference: 110900
Brand: Brady
Kensington HC133A169E, 13.3", 16:9, Laptop, Frameless display privacy filter, 2H, Anti-blue, Anti-reflective
| Maximum screen size | 13.3" |
| Suitable for | Laptop |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Filter color | Black |
| Display filter features | Anti-blue, Anti-reflective |
| Hardness | 2H |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Blue light filter | Yes |
| Package width | 9.84" (250 mm) |
| Package depth | 14.2" (360 mm) |
| Package height | 0.197" (5 mm) |
| Package weight | 5.75 oz (163 g) |
| Special features | High Clarity |
| Certification | MIL-STD-810H Method 504.3 Contamination by Fluids |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Master (outer) case width | 10.7" (273 mm) |
| Master (outer) case length | 15.1" (383 mm) |
| Master (outer) case height | 2.48" (63 mm) |
| Master (outer) case weight | 3.97 lbs (1.8 kg) |
| Quantity per master (outer) case | 10 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Brand: Kensington
Brand: Kensington
Brand: Kensington
Brand: Kensington
Brand: Kensington
Brand: Targus
Brand: Kensington
Brand: Kensington
Brand: Kensington
Brand: Kensington
Brand: Kensington
Brand: Kensington
Kensington HC133A169E, 13.3", 16:9, Laptop, Frameless display privacy filter, 2H, Anti-blue, Anti-reflective
check_circle
check_circle