iiyama ProLite T2452MSC-B2AG, 24", 1920 x 1080 pixels, Full HD, LED, 5 ms, Black
| Display diagonal | 24" |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Display technology | LED |
| Touchscreen | Yes |
| HD type | Full HD |
| Panel type | IPS |
| Response time | 5 ms |
| Screen shape | Flat |
| Contrast ratio (typical) | 1300:1 |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Display number of colors | 16.7 million colors |
| Touchscreen technology | Projected capacitive system |
| Number of simultaneous touchpoints | 10 |
| Display brightness (typical) | 420 cd/m² |
| Response time measurement type | GTG (Gray to Gray) |
| Anti-glare screen | Yes |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Pixel pitch | 0.0108 x 0.0108" (0.275 x 0.275 mm) |
| Horizontal scan range | 30 - 138 kHz |
| Viewable size, horizontal | 20.7" (52.7 cm) |
| Viewable size, vertical | 11.7" (29.6 cm) |
| Display diagonal (metric) | 23.8" (60.5 cm) |
| Surface hardness | 7H |
| Flicker-free technology | Yes |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Palm rejection | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Built-in camera | No |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 4 W |
| Market positioning | Office |
| Product color | Black |
| Front bezel color | Black |
| Built-in USB hub | Yes |
| HDMI | Yes |
| Headphone out | Yes |
| USB hub version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Number of downstream ports | 2 |
| USB Touch port | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Headphone outputs | 1 |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| HDCP | Yes |
| VESA mounting | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Cable management | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -5 - 90° |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| On Screen Display (OSD) languages | German, English, Spanish, French, Italian, Japanese, Dutch, Polish, Portuguese, Russian |
| Plug and Play | Yes |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy efficiency class (HDR) | Not available |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 18 kWh |
| Power consumption (typical) | 18 W |
| Power consumption (standby) | 1.5 W |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power supply type | Internal |
| Width (with stand) | 22.3" (567 mm) |
| Depth (with stand) | 9.98" (253.5 mm) |
| Height (with stand) | 15.2" (385 mm) |
| Weight (with stand) | 12.3 lbs (5.6 kg) |
| Package width | 25" (635 mm) |
| Package depth | 5.63" (143 mm) |
| Package height | 15.9" (405 mm) |
| Package weight | 15.7 lbs (7.1 kg) |
| USB cable length | 59.1" (1.5 m) |
| Cables included | AC, USB, HDMI |
| Quick start guide | Yes |
| HDMI cable length | 59.1" (1.5 m) |
| Power cable length | 70.9" (1.8 m) |
| Sustainability certificates | ErP |
| Positional accuracy | 0.0787" (2 mm) |
| Compliance certificates | CE, cTUVus, EAC, REACH, RoHS, TÜV mark, UKCA, WEEE |
| Mean time between failures (MTBF) | 50000 h |
Data sheet
Specific References
Brand: iiyama
Reference: W128818535
Brand: iiyama
Brand: iiyama
Brand: iiyama
Brand: iiyama
Reference: W128449298
Brand: iiyama
Brand: iiyama
Brand: Elo Touch Solutions
Reference: W129047112
Brand: iiyama
Brand: iiyama
Brand: iiyama
Brand: Elo Touch Solutions
iiyama ProLite T2452MSC-B2AG, 24", 1920 x 1080 pixels, Full HD, LED, 5 ms, Black
check_circle
check_circle