Description
Cable management panel with brush bristles for mounting on the top and/or bottom of the 19" front or back mounting posts.
Minimizes dust, and ensures your cabinet looks professional.
Lanview RAX245. Housing material: Plastic, Product color: Black. Quantity per pack: 1 pc(s). Weight: 3.63 oz (103 g)
| Product color | Black |
| Housing material | Plastic |
| Rack capacity | 1U |
| Compatible rack width | 19" |
| Mounting hole shape | Round |
| Size (imperial) | 19" |
| Width | 11.8" (300 mm) |
| Depth | 2.76" (70 mm) |
| Height | 0.787" (20 mm) |
| Material thickness | 0.0472" (1.2 mm) |
| Weight | 3.63 oz (103 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 4.72" (120 mm) |
| Package depth | 20.9" (530 mm) |
| Package height | 12.6" (320 mm) |
| Package weight | 4.55 oz (129 g) |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Technical features | Mount in top and/or in bottom, gives a good finish and minimizes dust in the rack |
Product Details
2026-08-26
New
Data sheet
- Product color
- Black
- Quantity per pack
- 1 pc(s)
- Weight
- 3.63 oz (103 g)
- Harmonized System (HS) code
- 85389099
- Width
- 11.8" (300 mm)
- Height
- 0.787" (20 mm)
- Depth
- 2.76" (70 mm)
- Package weight
- 4.55 oz (129 g)
- Package width
- 4.72" (120 mm)
- Package depth
- 20.9" (530 mm)
- Package height
- 12.6" (320 mm)
- Rack capacity
- 1U
- Size (imperial)
- 19"
- Housing material
- Plastic
- Mounting hole shape
- Round
- Material thickness
- 0.0472" (1.2 mm)
- Compatible rack width
- 19"
- Technical features
- Mount in top and/or in bottom, gives a good finish and minimizes dust in the rack
Specific References
- EAN13
- 5715063287644
- MPN
- RAX245