| Connector 1 | Mini Displayport |
| Connector 2 | Displayport |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Female |
| DisplayPort version | 1.2 |
| Product color | Black |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Weight | 0.353 oz (10 g) |
| Package width | 6.3" (160 mm) |
| Package depth | 4.72" (120 mm) |
| Package height | 0.551" (14 mm) |
| Package weight | 0.494 oz (14 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: CA-SP-FP
Brand: Panorama Antennas
Reference: CIP-A8001RAC00005
Brand: CipherLab
Reference: DP-HDMI, 617450-001, K2K92AA, BP937AA, 508-28, F3W43AA, 0B47395
Brand: MicroConnect
Microconnect MDPMDPF, Mini Displayport, Displayport, Black
check_circle
check_circle