| Brand compatibility | DYMO |
| Chemical-resistant | Yes |
| Compatibility | Rhino |
| Compliance industry standards | UL 969 |
| Label colour | White on blue |
| Material | Vinyl |
| Oil-resistant | Yes |
| Product colour | Multicolour |
| Suitable for outdoor use | Yes |
| Temperature range (T-T) | -40 - 80 °C |
| Ultraviolet (UV) resistant | Yes |
| Water-resistant | Yes |
| Compliance certificates | RoHS |
| Sustainability certificates | RoHS |
| Brand Name | DYMO |
| Warranty | 1 |
| Tape length | 5.5 m |
| Tape width | 1.2 cm |
Data sheet
Specific References
Reference: 800263-20535-800263-205
Brand: Zebra
Reference: 141993
Brand: Brady
Reference: 139754
Brand: Brady
Reference: 030104
Brand: Brady
Reference: 105913
Brand: Brady
Reference: 142032
Brand: Brady
Reference: 141992
Brand: Brady
check_circle
check_circle