| Maximum screen size | 16" |
| Product main color | Black |
| Country of origin | China |
| Width | 5.31" (135 mm) |
| Depth | 14.6" (370 mm) |
| Height | 18.9" (480 mm) |
| Weight | 2.82 lbs (1.28 kg) |
| Package width | 5.51" (140 mm) |
| Package depth | 20.9" (530 mm) |
| Package height | 15" (380 mm) |
| Package weight | 2.91 lbs (1.32 kg) |
| Quantity per pallet | 60 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Master (outer) case width | 19.3" (490 mm) |
| Master (outer) case length | 20.5" (520 mm) |
| Master (outer) case height | 15" (380 mm) |
| Master (outer) case weight | 16.9 lbs (7.67 kg) |
| Quantity per master (outer) case | 5 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Targus DRIFTER 16" BACKPACK, 16", 2.82 lbs (1.28 kg)
check_circle
check_circle