CLUB3D Multi Stream Transport Hub DisplayPort 1.2 Dual Monitor, DisplayPort, 2x Displayport, Displayport 1.2, 3840 x 2160 pixels, Black, 60 Hz
| Video ports quantity | 2 |
| Video port type | DisplayPort |
| Video out | 2x Displayport |
| Video in | Displayport 1.2 |
| DC-in jack | Yes |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Product color | Black |
| Full HD | Yes |
| 3D | Yes |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Cable length | 7.87" (0.2 m) |
| HD-Ready | Yes |
| HDCP | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| Certification | EMI CE, FCC, ROHs, WEEE |
| Windows operating systems supported | Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64 |
| AC input voltage | 5 V |
| Input current | 2 A |
| USB powered | Yes |
| Dimensions (WxDxH) | 9.61 x 1.93 x 0.433" (244 x 49 x 11 mm) |
| Weight | 1.9 oz (54 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package length | 6.3" (16 cm) |
| Package width | 9.45" (240 mm) |
| Package depth | 0.709" (18 mm) |
| Package weight | 0.317 oz (9 g) |
| Package type | Polybag |
| Manual | Yes |
| Cables included | Micro-USB |
| Packaging content | -Multi Stream Transport (MST) Hub DisplayPort™ 1.2 Dual Monitor USB Powered -USB to Micro USB Cable for power -Quick install guide |
| Connection to PC | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Quantity per master (outer) case | 5 pc(s) |
| Technical features | Resolutions up to: 2 x 3840 x 2160 at 30Hz or 2 x 2560 x 1440 at 60Hz |
Data sheet
Specific References
Brand: BakkerElkhuizen
Reference: W129187332
Brand: Edifier
Brand: Canyon
Brand: Multibrackets
Reference: FT403048P
Brand: CoreParts
Brand: Compulocks
Brand: Palit
Brand: Multibrackets
CLUB3D Multi Stream Transport Hub DisplayPort 1.2 Dual Monitor, DisplayPort, 2x Displayport, Displayport 1.2, 3840 x 2160 pixels, Black, 60 Hz
check_circle
check_circle