PDP Rematch Advanced, Gamepad, PC, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X, D-pad, Menu button, Share button, View button, Analogue / Digital, Wired, USB
| Device type | Gamepad |
| Gaming platforms supported | PC, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X |
| Gaming control function buttons | D-pad, Menu button, Share button, View button |
| Gaming control technology | Analogue / Digital |
| Reflex vibration | Yes |
| Analog thumbsticks | Yes |
| Programmable buttons | Yes |
| Shoulder buttons | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| Device interface | USB |
| USB connector type | USB Type-C |
| Product color | Black, Green |
| Cable length | 95.7" (2.43 m) |
| Non-slip surface | Yes |
| Power source | Cable |
| Windows operating systems supported | Windows 11 Enterprise x64, Windows 10, Windows 11 Home, Windows 10 Education, Windows 11 Pro, Windows 10 Education x64, Windows 11 x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 IoT Enterprise, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 10 x64, Windows 11, Windows 11 Enterprise |
| Width | 3.23" (82 mm) |
| Depth | 6.89" (175 mm) |
| Height | 6.89" (175 mm) |
| Weight | 12.7 oz (360 g) |
| Package width | 3.23" (82 mm) |
| Package depth | 7.09" (180 mm) |
| Package height | 7.09" (180 mm) |
| Package weight | 13.1 oz (370 g) |
| Package type | Hanging box |
| Cables included | USB Type-C |
| Bundled software | 1 Month Xbox Game Pass Ultimate |
| Country of origin | China |
| Commodity code | 9504908000 |
Data sheet
Specific References
Reference: W128253643
Brand: Silicon Power
Reference: W129040354
Brand: Urban Armor Gear
Reference: W128329733
Brand: Goodram
Brand: Lexar
Reference: W128945939
Brand: DeepCool
Reference: W129160917
Brand: Belkin
PDP Rematch Advanced, Gamepad, PC, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X, D-pad, Menu button, Share button, View button, Analogue / Digital, Wired, USB
check_circle
check_circle