| AWG wire size | 30 |
| Cable length | 3 m |
| Cable type | DAC |
| Conductor material | Copper |
| Connector 1 | No |
| Connector 2 | No |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Full duplex | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Interface | SFP+ 10-Gigabit Ethernet |
| Brand Name | Juniper |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 714683-S21-RFB
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: AJ716A, 670504-001, 468507-001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: P60MMAOM41224E
Brand: PATCHBOX
Brand: Intellinet
Reference: QSFP-100G-AOC3M
Brand: Lanview
check_circle
check_circle