DRACUSB12-EU
  • DRACUSB12-EU
  • DRACUSB12-EU
DRACUSB12-EU
Duracell
2.4A USB Phone/Tablet Charger
CHF31.3
Tax included
CHF29.0 Tax excluded
Delivery in several days
Quantity
Will be ordered for you
Description
Spend less time charging with the Duracell 12W USB-A Charger. ||With up to 2 x faster charging than a standard plug, the Duracell 12W USB-A Charger delivers super-fast, safe, and efficient charging. | The slimline ergonomic design sits flush to the wall, reducing obstructions and saving space, while the soft-touch materials provide a secure grip while plugging and unplugging your charger.
  • 12W Single Port Charger Plug
  • 2 x Faster Charging
  • 3-Year Warranty
  • Up to 2 x faster charging than a standard plug.
  • 12W plug delivers fast, safe, and efficient charging.
  • Plug in your USB-A cable for efficient charging of your devices.
  • Slim and compact design sits flush to the wall.
  • Soft-touch material and ergonomic design provides secure grip while unplugging the charger.
  • Charger comes with 3-year warranty.
Specifications
Design
Product colourBlack
Other features
Battery voltage5 V
Vendor information
Brand NameDuracell
Warranty1
Product Details
New
Data sheet
Brand Name
Duracell
Warranty
1
Batteriespannung
5 V