Description
Multibrackets M Speaker Floorstand - Stand for speaker(s) - black - floor-standing ( pack of 2 )
Specifications
Features
| Maximum weight capacity | 4.5 kg |
| Placement | Floor |
| Product colour | Black |
Logistics data
| Products per shipping (inner) case | 4 pc(s) |
| Shipping (inner) case gross weight | 18000 g |
| Shipping (inner) case height | 29.5 cm |
| Shipping (inner) case length | 22 cm |
| Shipping (inner) case width | 73.5 cm |
Other features
| Maximum distance to floor | 110 cm |
Packaging content
Technical details
| Metal packaging weight | 3550 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 750 g |
| Plastic packaging weight | 50 g |
Vendor information
| Brand Name | Multibrackets |
| Warranty | 1 |
Weight & dimensions
| Aluminium content weight | 3550 g |
| Height (max) | 110 cm |
| Height (min) | 68 cm |
| Height adjustment | Yes |
| Minimum distance to floor | 68 cm |
| Other metals content weight | 0 g |
| Steel content weight | 0 g |
Product Details
2026-06-08
New
Data sheet
- Placement
- Floor
- Maximale Traglast
- 4.5 kg
- Paper/cardboard packaging weight
- 750 g
- Aluminium content weight
- 3550 g
- Steel content weight
- 0 oz (0 g)
- Other metals content weight
- 0 oz (0 g)
- Höhenverstellung
- Yes
- Produkte pro (innerem) Versandkarton
- 4 Stück(e)
- Brand Name
- Multibrackets
- Warranty
- 1
- Produktfarbe
- Black
- Höhe (max.)
- 110 cm
- Höhe (min.)
- 68 cm
- Metal packaging weight
- 3550 g
- Plastic packaging weight
- 50 g
- Bruttogewicht des (inneren) Versandkartons
- 18000 g
- Höhe des Versandkartons (innen)
- 29.5 cm
- Versand (innere) Kartonlänge
- 22 cm
- Versandkartonbreite (innen)
- 73.5 cm
- Mindestabstand zum Boden
- 68 cm
- Maximum Abstand zum Boden
- 110 cm
- Spikes enthalten
- No
Specific References
- EAN13
- 7350022730601
- MPN
- 7350022730601