| Housing material | Steel |
| Product colour | Black |
| Distance to the wall (max) | 9 cm |
| Distance to the wall (min) | 9 cm |
| Easy to adjust | Yes |
| Swivel angle | 60 ° |
| Swivel angle range | -30 - 30 ° |
| Swivelling | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -20 - 20 ° |
| Maximum screen size | 32 " |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Maximum weight capacity | 30 kg |
| Maximum weight capacity (per display) | 30 kg |
| Minimum screen size | 13 " |
| Minimum VESA mount | 50 x 50 mm |
| Mounting type | Wall |
| Number of displays supported | 1 |
| Panel mounting interface | 100 x 100/50 x 50/75 x 75 mm |
| Mounting kit | Yes |
| Quantity per pack | 1 pair(s) |
| Compliance certificates | REACH/RoHS |
| Brand Name | Manhattan |
| Warranty | 1 |
| Depth (max) | 90 cm |
Data sheet
Specific References
Reference: W128952610
Brand: Poynting
Reference: 1059837
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: W128899912
Brand: Equip
Brand: HP
Reference: 99008748
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: W128255738
Brand: StarTech.com
Reference: W129113312
Brand: MikroTik
check_circle
check_circle