| Compatibility | Samsung OM55N-D |
| Housing material | Steel |
| Maximum weight capacity | 80 kg |
| Mounting type | Ceiling |
| Product colour | Black |
| Product type | Base |
| Products per shipping (inner) case | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Metal packaging weight | 0 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 950 g |
| Plastic packaging weight | 90 g |
| Brand Name | Multibrackets |
| Warranty | 1 |
| Aluminium content weight | 0 g |
| Other metals content weight | 0 g |
| Steel content weight | 9260 g |
Data sheet
Specific References
Brand: Nikon
check_circle
check_circle