| LED indicators | Yes |
| Product colour | Black |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 75 % |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 35 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 75 % |
| Storage temperature (T-T) | 20 - 60 °C |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Charger compatibility | Smartphone |
| Charger type | Indoor |
| Micro-USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Power source type | USB |
| Wireless charging | Yes |
| AC adapter output current | 1 A |
| Input current | 1 A |
| Input voltage | 5 V |
| Maximum output voltage | 5 V |
| Maximum power | 5 W |
| Brand Name | LogiLink |
| Warranty | 4 |
Data sheet
Specific References
Reference: W128898367
Brand: Brennenstuhl
Brand: StarTech.com
Brand: Silicon Power
Reference: W128261282
Brand: Silicon Power
Brand: Turtle Beach
check_circle
check_circle