| LED indicators | Yes |
| Product colour | Black |
| Quantity | 1 |
| Cabling technology | 10/100Base-T(X) |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Input voltage | 38-56 V |
| Output current | 2 A |
| Output voltage | 5 V |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Brand Name | Vivolink |
| Warranty | 5 |
Data sheet
Specific References
Reference: MSE-ODD12.7
Brand: CoreParts
Reference: 99111646
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle