Viewsonic CDE92UW, 92", 84.3 x 35.6" (2142 x 903.6 mm), 500 cd/m², 1.07 billion colors, 5120 x 2160 pixels, IPS
| Display diagonal | 92" |
| Working area | 84.3 x 35.6" (2142 x 903.6 mm) |
| Display brightness | 500 cd/m² |
| Display number of colors | 1.07 billion colors |
| Display resolution | 5120 x 2160 pixels |
| Anti-glare screen | Yes |
| Panel type | IPS |
| LED backlight | Yes |
| LED backlighting type | Direct-LED |
| Native aspect ratio | 21:9 |
| Contrast ratio (typical) | 5000:1 |
| Response time | 6.5 ms |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Haze rate | 25% |
| Hardness | 3H |
| Operating system installed | Android |
| Operating system version | 13 |
| Built-in processor | Yes |
| Processor architecture | ARM Cortex A76 + ARM Cortex A55 |
| Processor cores | 8 |
| Maximum internal memory | 128 GB |
| RAM capacity | 8 GB |
| RAM type | DDR4 |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Speaker power | 20 W |
| Built-in subwoofer | Yes |
| Subwoofer RMS power | 2 W |
| Built-in projector | No |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A hub ports quantity | 4 |
| HDMI ports quantity | 4 |
| HDMI output ports quantity | 1 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Line-in | Yes |
| Line-out | Yes |
| RS-232 ports | 1 |
| Product color | Black |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 800 x 600 mm |
| Width | 85.9" (2182 mm) |
| Height | 37.2" (943.8 mm) |
| Depth | 3.35" (85.2 mm) |
| Weight | 93.7 lbs (42.5 kg) |
| Package width | 92.5" (2350 mm) |
| Package depth | 8.5" (216 mm) |
| Package height | 44.7" (1136 mm) |
| Package weight | 131.2 lbs (59.5 kg) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Manual | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: QM43C
Brand: Samsung
Brand: iiyama
Brand: ViewSonic
Brand: Philips
Brand: ViewSonic
Reference: QP105DX-5K
Brand: Samsung
Brand: iiyama
Reference: 317600133
Brand: Hikvision
Brand: iiyama
Reference: 317600134
Brand: Hikvision
Brand: ViewSonic
Reference: 317601456
Brand: Hikvision
Brand: iiyama
Viewsonic CDE92UW, 92", 84.3 x 35.6" (2142 x 903.6 mm), 500 cd/m², 1.07 billion colors, 5120 x 2160 pixels, IPS
check_circle
check_circle